پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - 2 Dec 2021
۰
پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۰

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت نفت

تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نفت با هدف توسعه پارک برای شتابدهی به روند کاهش شکاف فناوری، توسعه شبکه همکاری فناورانه درراستای هم‌افزایی و پرهیز از موازی‌کاری، توسعه و تسریع معاملات فناوری از طریق ایجاد زیرساخت برای عرضه و تقاضای متمرکز منعقد شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت نفت
به گزارش توليد ايرانی ؛      از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، با حضور سورنا ستاری و جواد اوجی، تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نفت با هدف توسعه پارک برای شتابدهی به روند کاهش شکاف فناوری با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، توسعه شبکه همکاری فناورانه درراستای هم‌افزایی و پرهیز از موازی‌کاری،  توسعه و تسریع معاملات فناوری از طریق ایجاد زیرساخت برای عرضه و  تقاضای متمرکز منعقد شد.

براساس این تفاهم‌نامه همکاری، مقرر شد که ضمن ایجاد سازوکاری جامع برای احصا و تجمیع نیازهای فناورانه وزارت و مرتفع ساختن نیازها از طریق پارک علم و فناوری صنعت نفت و گاز،  فرصت‌های سرمایه‌گذاری، جلب سرمایه‌گذاران و تسهیل روند تجاری‌سازی در حوزه فناوری صنعت‌ نفت سرعت بگیرد.

در قالب همکاری‌های پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز زمینه برای همکاری در تدوین سازوکار به منظور ایجاد منطقه فناورانه صنعت‌نفت در منطقه اختصاصی پارک به لحاظ ساختاری و فیزیکی، تهیه اطلس فناوری‌های بومی صاحب ‌صلاحیت وزارت نفت برای به‌کارگیری محصولات و ایده‌های بازیگران زیست بوم نوآوری و  کمک به توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان در صنعت‌نفت از طریق استقرار فن‌بازار تخصصی و دیگر مدل‌های بههم‌رسانی عرضه و تقاضا در دستور کار قرار گرفت.

همچنین استفاده از ظرفیت صندوق‌های توسعه فناوری، شبکه‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های آزمایشگاهی تخصصی برای صدور گواهینامه‌ها تجهیزات صنعت‌نفت و فرآیندهای استاندارد در اجرای صدور گواهی نامه انطباق (COC) و گواهی محصول (COP) برای کالاهای دانش بنیان و تدوین مدل‌های جدید قراردادی برای استفاده از خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپی در کنار ایجاد سازوکارهای حمایتی در داخل کشور برای ارتقای استاندارد محصولات با رویکرد بین‌المللی و ایجاد مزیت رقابتی به توافق دو طرف رسید.

بازدید از دستاورد دانش‌بنیان‌های منتخب
در این مراسم، ستاری و اوجی از شرکت‌های منتخب مستقر در نمایشگاه دائمی  فناوری و نوآوری واقع در سال ۳۷A نمایشگاه بین‌المللی تهران بازدید کردند. در این نمایشگاه، ۳۲ شرکت دانش‌بنیان فعال در صنایع نفت، گاز پتروشیمی، دستاوردهای فناورانه خود در حوزه‌هایی چون احیای چاه‌های نفت و گاز، مشعل‌های نیروگاهی، تولید کاتالیت‌های مورد استفاده در صنعت نفت و گاز، میکروتوربین‌ها، بویلرها، پمپهای درون‌چاهی، نرم‌افزارهای هوشمندسازی، شیرآلات صنعتی، تجهیزات ابزاردقیق و سایر فناوری‌ها در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.
کد مطلب: 30919
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *