دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ - 22 Jul 2024
۰
يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۱

حمل‌ونقل پاک جهانی را چگونه سرعت دهیم؟

آینده خودروهای الکتریکی روشن است؛ بیش از ۱.۴ میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در سال ۲۰۲۳ فروخته شده که بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش داشته است.
حمل‌ونقل پاک جهانی را چگونه سرعت دهیم؟
به گزارش توليد ايرانی ،       در مجموع پنج میلیون خودروی الکتریکی در ایالات‌متحده فروخته شده است. محبوبیت سایر اشکال تحرک برقی، از جمله دوچرخه‌های الکترونیکی سبک وزن و مقرون به صرفه و اسکوترها نیز در حال افزایش است. برای پشتیبانی از این وسایل نقلیه، اکنون بیش از ۱۸۳ هزار شارژر عمومی خودروهای الکتریکی در سراسر ایالات‌متحده وجود دارد.

بسیاری از رانندگان اولیه خودروهای برقی در خانه به شارژ دسترسی داشتند اما ۲۵ درصد از رانندگان خودروهای برقی در آینده به شارژ در خانه دسترسی نخواهند داشت که نیاز به حدود ۱.۲ میلیون شارژر تا سال ۲۰۳۰ را نشان می‌دهد.

ناوگان سبک و متوسط ‌برقی می‌توانند بسیاری از خدمات مسافری و تجاری، از جمله تاکسی، اشتراک خودرو، حمل‌ونقل عمومی و تحویل غذا و همچنین تحویل بار شهری را پشتیبانی کنند. دوچرخه‌ها و اسکوترهای مشترک به طور فزاینده‌ای محبوب هستند. در همان زمان، تقاضا برای تحویل به طور چشمگیری افزایش یافته است. تجارت الکترونیک ۱۴.۶ درصد از کل فروش را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داد و همچنان در حال افزایش است.

 مدیریت شارژ می‌تواند ثبات کلی شبکه را بهبود بخشد، افزایش تقاضا را کاهش دهد و دسترسی عادلانه را برای همه کاربران برقی بدون در نظر گرفتن شرایط مسکونی آنها تضمین کند. در حالی که چند نمونه اولیه از برنامه‌های شارژ مدیریت شده وجود دارد، این زمینه نسبتاً جدید از آزمایش و استانداردسازی بیشتر سود خواهد برد.
کد مطلب: 38683
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *