پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
۰
چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

فیروزی: باید به وزیر صمت فرصت بیشتری برای اجرای برنامه‌هایش داد

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با دفاع از کارنامه فاطمه امین در وزارت صمت گفت که باید به وزیر صمت فرصت بیشتری برای اجرای برنامه هایش داد.
فیروزی: باید به وزیر صمت فرصت بیشتری برای اجرای برنامه‌هایش داد
به گزارش توليد ايرانی ؛       حجت الله فیروزی  با اشاره به طرح درخواست استیضاح وزیر صمت در مجلس، بیان کرد: بنده به عنوان عضو کمیسیون صنایع و معادن می گویم که ما باید برای انجام هر کاری شاخص داشته باشیم. به نظر می رسد استیضاح یک وزیر پس از مدت نه ماهه زمان مناسبی نیست.

وی ادامه داد: وزارتخانه صمت حوزه گسترده‌ای دارد. اعتقاد ما این است که وزیر صنعت هم شخصیتا فرد مناسبی برای تصدی این وزارتخانه است و هم از لحاظ مدیریتی با برنامه بوده و دارای نگاه بلندی است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: ایشان در مدت ۹ ماه گذشته تصدی وزارت صمت روندی قابل قبولی داشته است. نباید شرایط روزی که وزیر صمت تصدی این وزارتخانه را بر عهده گرفت را فراموش کنیم. در آن زمان کشور با بحران سیمان و فولاد و بحران روبه رو بود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنده نمی گویم شرایط امروز مطلوب است. وزیر نیز بر شرایط نامساعد اذعان دارند اما تلاش وزیر صمت در راستای بهبود شرایط است. امروز بنظر می رسد که در همه بازارهایی که دچار بحران بودیم با اقدامات وزیر صمت یک گام روبه جلو برداشته ایم. چه بسا خیلی از بازار ها تثبیت شده اند. مثلا امروز در بازار سیمان و فولاد به یک ثبات رسیدیم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما نباید خیلی از مسائل فرا وزارتخانه ای را از یک وزارتخانه بخواهیم. به نظر می رسد در مجموع کارنامه آقای فاطمه امین در جایگاه وزیر صمت قابل قبول است. بنده اعتقاد دارم با برنامه هایی که ایشان دارند شرایط ما خیلی بهتر خواهد شد. الحمدالله با اقدامات تیم ایشان فضای صادرات باز شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی هم در سطح کشور و هم در سطح جهان گام های مثبتی از سوی این وزارتخاته برداشته شده است. در حوزه سازمان های توسعه ای نیز نابسامانی بزرگی از سنوات گذشته وجود داشت اما بررسی های اخیر نشان میدهد که روند خوبی را در این حوزه در حال پیموده شدن است و تا سال آینده نتایج مطلوب تری خواهیم دید.
کد مطلب: 35609
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *