شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - 22 Jan 2022
۰
جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۱

بیانیه رسمی گروه انتخاب درباره پرداخت غرامت توسط دولت کره جنوبی

گروه صنعتی انتخاب در اطلاعیه‌ رسمی، توضیحاتی در مورد پرداخت غرامت توسط دولت کره جنوبی ارائه کرد.
بیانیه رسمی گروه انتخاب درباره پرداخت غرامت توسط دولت کره جنوبی
به گزارش توليد ايرانی؛       پس از پیروزی گروه انتخاب طی روندی رسمی و قانونی در یک مزایده بین‌المللی در سال ۱۳۸۹ برای خرید شرکت دوو الکترونیکس در مقابل رقبای بین المللی، شرکت‌های کره‌ای فروشنده سهام که تحت کنترل دولت کره قرار داشتند، به بهانه های مختلف و تحت فشارهای آمریکا به صورت یک طرفه قرارداد فروش سهام و سرمایه گذاری را فسخ نموده و از بازگرداندن وجوه پرداختی  به سرمایه گذار ایرانی سرباز زدند.

لذا از سال ۱۳۹۴ تاکنون، به دور از اقدامات رسانه ای دعاوی متعدد علیه دولت کره به دلیل نقض حقوق سرمایه گذاری در دیوان بین المللی داوری و سپس در دادگاه انگلستان و دیگر کشورها طرح شد و دولت کره نیز محکوم به پرداخت غرامت به طرف ایرانی گردیده است. حال در ادامه روال قانونی این پرونده، روز چهارشنبه (۲۲ دی ۱۴۰۰) براساس اعلام رسمی وزارت امور خارجه کره جنوبی، دفتر کنترل دارایی خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) روز ششم ژانویه یک "مجوز خاص" صادر کرده تا مطابق آن دولت سئول بتواند به سرمایه گذار ایرانی در ارتباط با خریداری شرکت "دوو الکترونیکس" مربوط به سال ۲۰۱۰ غرامت پرداخت نماید.

لازم به توضیح است همچنان روال حقوقی و رسمی این پرونده تا به قطعیت رسیدن نیز تنها از طریق مراجع قانونی پیگیر ی خواهد شد که نتیجه آن به استحضار مردم شریف ایران خواهد رسید.
از سوی دیگر، شایان ذکر است که در سال ۱۳۸۷ هجری شمسی، مجوز استفاده انحصاری از برند دوو کره جنوبی طی یک قرارداد اقتصادی بلندمدت جداگانه به گروه انتخاب اعطا شده و این قرارداد کماکان با تایید مراجع ذی صلاح کشور به قوت خود باقی است.
کد مطلب: 32303
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *