سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 19 Jan 2021
۰
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۷

عرضه خودرو در بورس کالا، منتفی نشده است

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران، گفت: عرضه خودرو در بورس کالا منتفی نشده و در کیمیسون صنایع مجلس در حال بررسی است.
عرضه خودرو در بورس کالا، منتفی نشده است
به گزارش توليد ايرانی ؛ آقای علیرضا ناصرپور، در گفتگویی با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کالا منتفی نشده است افزود: عرضه خودرو در بورس کالا در کمیسیون صنایع مجلس در حال بررسی است و تاکنون جلسات متعددی برگزار شده,، اما هنوز به جمع بندی نرسیدند.
 
وی درباره اوراق سلف موازی مسکن نیز گفت: این اوراق طرحی برای پیش فروش یا خرید متری مسکن است و برای افرادی که توانایی پرداخت وجه کامل خرید یک واحد آپارتمان را ندارند می‌توانند با توجه به نقدینگی خود اقدام به خرید متراژی زمین کنند.
ناصرپور اضافه کرد: در حال حاضر یک انبوه ساز از زیر مجموعه شرکت سرمایه گذاری مسکن در شهر پردیس، درخواست فروش اوراق سلف موازی مسکن داده است که به محض پذیرش از سوی سازمان بورس، این اوراق منتشر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون انبوه سازان برای دو بلوک ساختمانی در شهر جدید پردیس درخواست فروش اوراق سلف موازی مسکن داده اند گفت: افراد حقیقی می‌توانند با خرید هر برگه اوراق، در این ساختمان‌ها شریک شوند.
ناصر پور افزود: هر برگ از این اوراق به نام پروژه، مشخص شده است و نمایانگر متراژ و بخش مشخص از یک بلوک ساختمانی است و کسی که اوراق خریداری می‌کند یعنی در یک پروژه ساختمانی سرمایه گذاری کرده است بر این اساس افراد می‌توانند با خرید هر برگ از این اوراق، صاحب متراژ مشخصی از یک آپارتمان شوند و در طول زمان می‌توانند اوراق بیشتری خریداری کنند.
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران گفت: سررسید اوراق سلف مسکن، سه ساله است و محدودیتی در خرید اواق وجود ندارد.
کد مطلب: 24223
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *