يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 20 Oct 2019
۰
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹

تدوین بودجه دو سالانه بخشی از ابلاغیه رهبری بود

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بودجه دو سالانه، اطمینان بیشتر نسبت به آینده ایجاد خواهد کرد، گفت: این امر بخشی از ابلاغیه مقام معظم رهبری بود.
تدوین بودجه دو سالانه بخشی از ابلاغیه رهبری بود
توليد ايرانی: محمدباقر نوبخت درباره جلسه غیرعلنی مجلس در خصوص اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور، اظهار داشت: برای اصلاح ساختار بودجه چهار محور شامل درآمدهای پایدار که جایگزین نفت می‌شود؛ بخش هزینه‌هایی که از آن به عنوان هزینه‌های کارآمد یاد می کنیم؛ بخش ثبات‌سازی در اقتصاد برای توسعه و نهایتاً اصلاح نهادی نظام بودجه‌ریزی کشور، مشخص شد.
۴بخش و ۹ بسته برای اصلاح ساختار بودجه
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: ۹ بسته برای این امر تعریف شد که هر یک از این بسته‌ها نیز تعدادی برنامه دارد و در جلسه شورای عالی هماهنگی قوا به تصویب رسید و امروز در مجلس ارائه شد.
وی تاکید کرد: مقرر شد برای چگونگی اجرای این محورها از طریق پروژه‌ها، برنامه‌ها و اقدامات پیشنهادی، توافقی فی مابین دولت و مجلس صورت گیرد.
نوبخت همچنین درباره ایده تدوین بودجه دو سالانه نیز توضیح داد: برای پایداری بودجه و تصمیمات، مقرر شد افق پیش‌بینی را برای منابع و مصارف به صورت دوساله در نظر بگیریم تا با یک اطمینان بیشتر نسبت به آینده تصمیم‌گیری داشته باشیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: این امر جز ابلاغیه مقام معظم رهبری بود که بودجه دو ساله شود.
 
کد مطلب: 9757
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *