پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - 16 Jul 2020
۰
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱

افزایش تولید چغندر قند در ایران

یزدانی گفت: وزارت جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار اصلاح و افزایش کمک کرایه حمل چغندرقند شد.
افزایش تولید چغندر قند در ایران
به گزارش توليد ايرانی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ علیرضا یزدانی، مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: در پی مشکلات مربوط به حمل چغندر پاییزه در استان خوزستان به کارخانجات قند کشور و افزایش کرایه حمل و همزمانی با برداشت برخی محصولات مانند گندم و کلزا، وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه کشور، پیشنهاد اصلاح و افزایش کمک کرایه حمل و نقل چغندرقند به کارخانجات قند را ارائه داده است.
وی بر حمل هر چه سریع‌تر چغندر پاییزه به کارخانجات قند با توجه به گرم شدن هوا تاکید کرد و گفت: چغندر پاییزه استان خوزستان به هشت کارخانه قند در کشور از جمله قزوین، اصفهان و چهارمحال و همدان حمل می‌شود.
یزدانی با بیان اینکه طی چند سال اخیر در قیمت تضمینی چغندر قند، کمک کرایه  لحاظ شده است، تصریح کرد: هر سال در قیمت خرید تضمینی چغندرقند که توسط شورای اقتصاد به تصویب می‌رسد، مبلغی به عنوان کمک کرایه لحاظ می‌شود و این کمک کرایه مبلغ ۶۱۵ ریال به ازای هر کیلو گرم چغندر تحویلی به کارخانجات قند در سال زراعی ۹۸-۹۷ بوده که امیدواریم با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی و تصویب شورای اقتصاد این رقم افزایش یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: برای تسهیل حمل این محصول از استان خوزستان به کارخانجات قند در جلسه‌ای در این استان تصویب شد که از ظرفیت شرکت‌های ملی حمل و نقل استفاده شود.
وی گفت: حمل چغندر پاییزه استان خوزستان با برداشت و حمل محصولاتی مانند گندم، کلزا و سبزی و صیفی جات و محموله‌های نهاده‌های دام همزمان شده و امیدواریم با استفاده از ظرفیت شرکت‌های ملی حمل و نقل، مشکل چغندرکاران برطرف شود.
مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی سطح زیر کشت چغندر پاییزه در کشور را حدود ۱۵ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: امسال نزدیک به یک میلیون تن چغندر پاییزه در کشور تولید شود.
کد مطلب: 7964
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *