دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - 26 Aug 2019
۰
شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱

۴ کلید تولید ملی واقعی در کشور

آنچه امروز می توان به عنوان مهمترین راهکار رونق تولید از ان نام برد اقتصاد مقاومتی است، راهبرد رهبر معظم انقلاب به مسئولین در راستای به صفر رساندن وابستگی ایران که بر خلاف قدرت نظامی در بخش صنعت و کار مغفول ماند.
۴ کلید تولید ملی واقعی در کشور
به گزارش توليد ايرانی؛ مجتبی اشرافی کارشناس مسائل سیاسی درباره راهکارهای نهادینه شدن شعار سال 98 طی یادداشتی نوشت: مقام معظم رهبری با طرح موانع داخلی و خارجی رونق تولید راهکارهایی طی سال های گذشته و امسال ارائه داده اند که مهمترین آنها اقتصاد مقاومتی بود، البته این مسئله به معنای ریاضت اقتصادی نیست بلکه به معنای اصلاح فرهنگ مصرف است.
متاسفانه شاهدیم که در ماه مبارک رمضان فرهنگ های غلط موجب شده است افطار و شام از یکدیگر جدا شود و هر کدام تجملی تر از دیگری خواهد بود و این رسوم ساختگی نشان می دهد که جامعه اقتصاد مقاومتی را اشتباه فرض کرده است. 
 
در حالی که رسانه های کشور در ترویج اقتصاد مقاومتی ناموفق بودند، رهبر معظم انقلاب سبک زندگی اسلامی را مطرح کردند زیرا ایشان معتقد هستند که در برابر تهاجم غرب برای تغییر الگوی مردم ایران با استفاده از تجمل گرایی باید قناعت را پیشه کرد. 
 
تولید ملی واقعی در ایران باید دارای 4 شاخصه بومی بودن مواد اولیه، سرمایه گذار، نیروی کار و  استفاده از علم غرب و شرق با راهبرد منافع ملی باشد زیرا در زمینه علم ریاضی، مکانیک و ... پایه علمی آمریکا دانشمندان ایرانی بوده اند در نتیجه بومی کردن دانش دنیا برای رونق تولید ضرورت دارد.
 
امروز آیا صنعت خودرو این موارد مذکور را دارد؟ در حالی که آمریکا خوی استعمار گونه و فرهنگ داخلی خود را در خودروهایش اعمال کرده است اما در کشور ما پراید بدون در نظر گرفتن خواسته های جامعه هدف عرضه می شود. 
 
متاسفانه حداقل ها رعایت نشده و کالای خارجی در کشور مونتاژ می شود، در حالی که صنعت می توانست روی خودروهایی سرمایه گذاری کند که با خصوصیت ایرانیان سازگار است اما قاطعانه می توان گفت صنعت خودروسازی ما 4 شاخصه مطرح شده را ندارد. 
 
امروز خوشبختانه صنایع نظامی شاخصه های مذکور را دارا بوده و موانع داخلی و خارجی بر سر راه آن نیست زیرا در داخل کشور نیز هر جناحی قدرت را به دست گرفته است، نیاز کشور به قدرت نظامی را درک می کنند و در واقع بخش نظامی وارد تصمیم گیری های جناحی یا ضعف سیستمی نشد. 
 
در حال حاضر توانایی بازدارندگی کشور در مجامع بین المللی علی رغم ناامنی های کشورهای اطراف بالا بوده و ایران حداقل آسیب ها را می بیند با وجود اینکه در محور بحرانی جهان قرار گرفته است. 
 
بازدارندگی، ایران را در بخش هایی از سیاست خارجی با موفقیت هایی همراه کرده و کشور ما توانسته است در سوریه و عراق به عنوان قدرتی فرامنطقه ای و بازیگری استراتژیک، روسیه و ترکیه و امریکا را در بازی خود بازی دهد.
کد مطلب: 7818
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *