دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - 26 Aug 2019
۰
يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲

تلاطم، این بار در بازار شکر/ کمبود شدید شکر در آستانه ماه رمضان

قیمت شکر این روزها تا مرز 10 هزار تومان هم رسیده و متاسفانه برای تنظیم بازار و رفع کمبود این مشکل تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
تلاطم، این بار در بازار شکر/ کمبود شدید شکر در آستانه ماه رمضان
به گزارش توليد ايرانی؛ دو روز تا رسیدن ماه رمضان باقی مانده و مردم در حال آماده شدن برای مهمانی خدا در این ماه هستند و مایحتاج مورد نیاز را برای این ماه خریداری می کنند اما متاسفانه کمبود شکر این روزها بسیار زیاد شده به طوری که این روزها به هر یک از فروشگاه و مغازه ها که سر بزنی خبری از شکر نیست.
 
شکر یکی از مایحتاج و اقلامی است که در ماه رمضان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و قنادیها برای پختن شیرینی های مخصوص این ماه مانند زولبیا و بامیه به شکر نیاز دارند.
 
این در حالیست که هم اکنون در بروجرد شکر حتی با قیمت بالا هم کمیاب شده و به ندرت و با قیمتی سرسام آور در برخی از فروشگاه ها یافت می شود.
 
متاسفانه به دلیل بی توجهی ها قیمت شکر تا مرز 10 هزار تومان هم رسیده و در حالی که این روزها باید مسئولین برای توزیع اقلام مورد نیاز در بازار اقدام کنند، همچنان بی توجه به این موضوع هستند.
 

 
کمبود شدید شکر در بازار
رازانی یکی از فروشندگان بروجردی در گفت و گو با سفیرافلاک گفت: مدتی است که کمبود شکر در فروشگاه ها وجود دارد و متاسفانه مسئولان برای رفع این مشکل تاکنون اقدامی نکرده اند.
 
وی اضافه کرد: به نظر می رسد شکر به میزان کافی وجود دارد اما شکرها را دپو کرده اند تا با قیمیتی مضاعف بفروشند و سودهای کلانی کنند در حالی که بسیاری از مغازه ها با کمبود شکر مواجه هستند.
 
این فروشنده بروجردی افزود: در این میان پای دلالان هم در میان است و با توجه به ماه رمضان ضروری است تا مسئولین سهمیه را در فروشگاه ها و عمده فروشی ها عرضه کنند تا به دست متقاضی برسد.
 

 
مشکل اصلی کمبود شکر، توزیع است
علی شاهرودی رئیس اداره صمت بروجرد به خبرنگار سفیرافلاک گفت: نرخ مصوب شکر در بازار 4200 تومان تعیین شده اما متاسفانه کمبود شدید شکر در بازار وجود دارد و در برخی از مغازه ها و فروشگاه ها گاهی یک کیلو شکر به قیمت بیش از 7000 تومان هم فروخته می شود.
 
وی اضافه کرد: مشکل اصلی در توزیع شکر است که دلالان در این میان سواستفاده کرده و ضروری است تا برای عرضه در بازار اقدامی اساسی صورت گیرد.
 

 
شاهرودی با اشاره به توزیع اقلام برای ماه رمضان افزود: تاکنون هیچ برنامه ای برای توزیع اقلام مورد نیاز ماه رمضان مانند برنج، گوشت، مرغ، شکر اعلام نشده و در صورت اعلام و ارسال از کشور، در شهرستان نیز این اقلام عرضه می شود.
 
به نظر می رسد با توجه به کمبود شدید شکر در بازار، قیمت شیرینی های مخصوص این ماه نیز افزایش خواهد یافت.
 
از سوی دیگر دولت اعلام کرده که قیمت مصوب شکر تغییر پیدا نکرده و 140 تن شکر با قیمت 3400 تومان قرار است برای ماه رمضان در بازار عرضه کند.
کد مطلب: 7755
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *