سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
۰
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶

آغاز برداشت کرفس از مزارع طارم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم از آغاز برداشت کرفس در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: پیش‌‌بینی می‌شود کشاورزان طارمی امسال از سطح 140 هکتار، 8 هزار و 400 تن کرفس برداشت و روانه بازار کنند.
آغاز برداشت کرفس از مزارع طارم
به گزارش توليد ايرانی؛ مجتبی اسکندری با اشاره به اینکه سال زراعی جاری تعداد 120 نفر بهره‌بردار طارمی مشغول کشت و کار محصول کرفس بوده و از این طریق کسب درآمد می‌کنند، اظهار کرد: میزان درآمد ناخالص حاصل از تولید کرفس در شهرستان طارم بالغ بر 100 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی با بیان اینکه کرفس تولید ی شهرستان طارم همه ساله علاوه بر تامین نیاز استان به سایر استان‌ها و همچنین به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: کالیفرنی و فریموس ارقام مورد کشت کرفس در طارم به شمار می‌رود.

اسکندری اجرای برنامه‌‎های آموزشی، تولید برنامه‌های تلویزیونی، بازدیدها و ارائه توصیه‌های فنی، تامین نهاده‌های مورد نیاز و نشاء سالم توسط شرکت‌های خدمات  کشاورزی را از جمله اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم در زمینه محصول کرفس برشمرد و بیان داشت: کرفس دارای خواص دارویی زیادی است که از جمله آن‌ها می‌توان به درمان بیماری‌های کلیوی، کم خونی، فشارخون بالا و آسم اشاره کرد.
کد مطلب: 7519
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *