سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - 26 Mar 2019
۰
۱
يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶

پرداخت وام با بهره بالا به تولید کنندگان!

مرتضوی گفت: تولیدکنندگان به دلیل نیاز به نقدینگی برای ادامه حیات خود در صنعت، مجبور به اخذ وام‌ با بهره‌های ۲۰ تا ۳۰ درصدی شده‌اند.
پرداخت وام با بهره بالا به تولید کنندگان!
توليد ايرانی:محمدرضا مرتضوی رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران نیزدر خصوص مشکلاتی که تسهیلات با بهره های غیرمنطقی برای تولیدکنندگان ایجاد کرده، گفت: ایجاد یک میلیون شغل در سال که در دستور کار دولت قرار گرفته به راحتی ممکن نیست و برای آن باید به بخش تولید بیشتر توجه شود اما  صرف شعار دادن، نمی توان به افزایش تولید و اشتغال امیدوار بود.
وی افزود: این امر مشارکت و همکاری تمام دستگاه های اجرایی و قانونگذاری را می طلبد و همه مسئولان چه در مجلس، چه در قوه مجریه و قضائیه باید برای رفع مشکلات تولید اهتمام ورزند.
مرتضوی تصریح کرد: هنوز هم تعدادی از همکاران، ما را به علت بدهی بانکی  از کارخانه راهی زندان می‌کنند ، چراکه تولیدکنندگان گرفتار بهره های  20 تا 30 درصدی شده‌اند. یک واحد تولیدی از کجا می‌تواند این مطالبات را پرداخت کند اما به دلیل نیاز به نقدینگی برای ادامه حیات خود در صنعت، مجبور به اخذ این وام ها  شده است.
وی با اشاره به وضعیت نه چندان مطلوب اقتصادی اظهار داشت: همه استحضار دارند که جامعه در رکود است و بسیاری از پروژه های عمرانی بدلیل نداشتن بودجه مورد نیاز متوقف شده اند، در چنین شرایطی تولیدکننده موظف است زیر بار فشار بدهی های سنگین بانکی باشد، در حالیکه مطالبات خودشان در جای دیگر وصول نمی شود.
مرتضوی ادامه داد: در واقع تولیدکننده با حجم قابل توجهی چک برگشتی مواجه بوده و  از طرفی موظف به پرداخت بدهی های بانکی است که در نهایت یا ورشکسته می شود و یا راهی زندان خواهد شد.
رئیس خانه صنعت و معدن استان تهران با بیان اینکه تعداد زیادی از تولیدکنندگان با مشکلات قضایی مواجه شده اند، گفت: بسیاری از همکاران ما با مراجعه به ستادهای رفع موانع تولید از دیون زیادی که به بانک‌ها باید پرداخت کنند گلایه داشته و خواستار رفع آنها هستند.
وی در پایان بیان کرد: ما خواستار بخشودگی بدون قید وشرط جرائم و بهره های مرکب هستیم، چراکه هم از نظر فقه اسلامی حرام بوده و هم  نَفَس اقتصاد را بریده است و برای جان گرفتن تولید باید این امر محقق شود. 
انتهای پیام/
ورشكستگی با تسهيلات حمايتی دولت
کد مطلب: 630
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

Elena
Nigeria
آیا شما در هر گونه مشکلی مالی هستید؟ آیا به وام نیاز دارید؟ elenanino0007@gmail.com