چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - 22 May 2019
۰
پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۴

"رکود" در بازار تولید کنندگان کفش دردسرساز شد

رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز، از رکود حاکم در بازار کفاشان دستدوز خبرداد.
"رکود" در بازار تولید کنندگان کفش دردسرساز شد
به گزارش توليد ايرانی؛ رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز، از رکود حاکم در بازار کفاشان دستدوز خبر داد وگفت: میزان اشتغالزایی این صنف  50 درصد است.
شجری، با اشاره به اینکه کمبود مواد اولیه و رکود دو مشکل اصلی این صنف به حساب می آیند تصریح کرد: این عوامل در بازار سبب شده که وضعیت راکد بماند چرا که ادامه فعالیت را از فروشندگان آن گرفته است.

رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز، "ساماندهی در سطح کلان اقتصاد" را از دیگر عوامل رفع چالش های موجود در این صنف دانست و افزود: ساماندهی  می تواند قدرت خرید را برای مردم آسان تر و در صادرات هم تاثیرگذار باشد.

رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز، با بیان اینکه 50 درصد نیاز داخل توسط این صنف تامین می شود افزود: با همکاری سازمان های مربوطه در این امر می توان تا حدی مشکلات این صنف را به حداقل رساند.

شجری در ادامه بیان کرد: از دولت انتظار می رود برای دستیابی به برنامه های افق ۱۴۰۴ و رشد تولید، مواد اولیه مورد نظر صنعتگران و واحدهای صنفی- تولیدی را فراهم کند. تقویت بنگا هها برای افزایش توان صادراتی دومین توقع متولیان صنفی از صاحب منصبان است؛ چنانچه به این دو مقوله از سوی دولت و حاکمیت بی توجهی شود شاهد از دست رفتن فرصت ها خواهیم بود.

رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز، یادآورشد: باتوجه به نظارت دقیق، هم اکنون قاچاق در این صنف، به حداقل رسیده است.
به گفته شجری، افزایش قدرت خرید در این صنف، می تواند در از بین رفتن رکود تاثیرگذار باشد.
کد مطلب: 5282
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *