چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - 22 May 2019
۰
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷

تولید اولین کمباین حبوبات در ایران + عکس

مخترع بسیجی اردبیلی توانست برای نخستین بار، اولین کمباین حبوبات کشور را اختراع و به ثبت برساند.
تولید اولین کمباین حبوبات در ایران + عکس
به گزارش توليد ايرانی؛ سید توحیدحیدریان مخترع بسیجی از استان اردبیل توانسته است برای اولین بار با اندیشه و تفکر خود یک اختراع ناب  را در کشور به ثبت برساند.

به مناسبت هفته بسیج سراغ این مخترع و بسیجی موفق اردبیلی رفتیم که توانسته است برای اولین بار کمباین حبوبات را در کشور طراحی و تولید کند.

حیدریان اظهارداشت: طراحی و ساخت این دستگاه کمباین از سال 94 کلید خورد و پس از سه سال تلاش و همت در سال 97 به بهره برداری کامل رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه با هدف آسانتر کردن برداشت محصولات حبوبات از مزارع استان اردبیل طراحی و تولید شده است افزود: در قدیم شاهد برداشت دستی و سنتی محصولات حبوبات از مزارع بودیم که به پورسه زمانی زیادی نیاز داشت، اما با این دستگاه کمباین در دو مرحله کوتاه مدت می توان به سرعت شاهد برداشت این محصولات از مزارع حبوبات کشاورزان شد.

این مخترع اردبیلی از آزمایش موفقیت امیز دستگاه کمباین در مزارع شهرستان پارس آباد مغان خبرداد وافزود: به یاری خداوند متعال آزمایش دستگاه کمباین حبوبات در مزارع مغان بسیار موفقیت آمیز بود و این یک نوید خوبی است برای برای کشاورزانی که بیشترین محصولاتشان، محصولات حبوبات است.

حیدریان با بیان اینکه این دستگاه هم خرمن‎کوبدار است و هم بدون خرمن‎کوب، تصریح کرد: دستگاه کمباین حبوبات می تواند به راحتی در مرحله فله گذاری و تفکیک برداشت محصولات حبوبات را از زمین های زراعی کشاورزان انجام دهد.

اشتغال آفرینی برای ده ها نفر با راه اندازی خط تولید کمباین

این مخترع بسیجی بیان کرد: باتوجه به اقداماتی که صورت گرفته است به زودی خط تولید این کمباین حبوبات در اردبیل راه اندازی می شود که با  راه اندازی این خط تولید سالانه 15 تا 18 عدد دستگاه کمباین حبوبات ساخته می شود و این روند ده ها جوان اردبیلی  را صاحب شغل خواهد کرد.
سید توحید حیدریان با اشاره به اینکه این کمباین با هزینه بالغ بر 200 میلیون تومان به اتمام رسیده است، افزود: با راه اندازی خط تولید این دستگاه ضروری برای کشاورزان در کشور علاوه بر کمک رسانی به اشتغال آفرینی می توان با تولید انبوه و صادرات گسترده دستگاه کمباین حبوبات به ارز اوری و اقتصاد کشور نیز کمک کرد. 

وی افزود: حمایت ها تاکنون خوب بوده است و با توجه به اینکه این دستگاه به شدت مورد نیاز کشاورزان در استان اردبیل و سراسر کشور نیز است به نظر می رسد بزودی شاهد، تولید انبوه این دستگاه کشاورزی در اردبیل باشیم .

حیدریان گفت: امیدواریم به به آن مرحله از تولید انبوی که هدف ما است در کشور برسیم تا بتوانیم، بازار این دستگاه کمباین حبوبات را در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و منطقه با صادارت این دستگاه به دست بیاوریم.
 
 
کد مطلب: 5225
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *