يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 Apr 2019
۰
يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱

جولان فروشندگان بدون مجوز ایزوگام

دبیر اجرایی صنف فروشندگان مصالح ساختمانی از افزایش بیش از دو برابری قیمت انواع ایزوگام خبر داد.
جولان فروشندگان بدون مجوز ایزوگام
به گزارش توليد ايرانی؛ علی آزادی در خصوص قیمت انواع ایزوگام گفت: در چند ماه اخیر قیمت هر مترمربع ایزوگام همراه با نصب به بیش از دو برابر افزایش یافته است. ایزوگام با کیفیت خوب چند ماه قبل قیمتی بین 8 الی 11 هزار تومان داشت اما اکنون قیمتی بین 18 الی 23 هزار تومان دارد.

وی اعلام کرد: حدود 70 مجوز عایق کاری ساختمان از سوی اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی صادر شده است  که نصب ایزوگام جزء آن ها است اما متاسفانه نمی توان آمار دقیقی از افرادی که بدون مجوز در این شغل کار می کنند بدست آورد.

آزادی با اشاره به فعالیت افراد بدون پروانه کسب در این حرفه اظهار داشت: در فصل سرما که زمان کار و بازار فروش ایزوگام است متاسفانه افرادی ازشهرهای شهرکرد، ملایر و...  به شهرهایی مانند یزد می آیند و بدون دریافت مجوز و پروانه کسب محلی را برای زمانی کوتاه اجاره می کنند و  ایزوگام های بی کیفیتی را به فروش می رسانند و هیچ ضمانت نامه و بیمه نامه‌ای نیز ارائه نمی کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه بعد از گذشت فقط یک زمستان و تابستان این ایزوگام‌ها دچار نشتی و بلندشدگی می شوند و وقتی صاحب کار نیز برای شکایت ونصب مجدد ایزوگام مراجعه می کند؛ مغازه تعطیل شده و فروشنده و نصاب ایزوگام نیز به شهر خود برگشته است و صاحب کار که بعضاً دچار خسارت سنگینی نیز شده نمی تواند کار بکند.

آزادی با اشاره به آمار شکایت در این حرفه و شغل گفت: درچند سال قبل دیوارهای شهر پر از تبلیغات  فروش و نصب ایزوگام بود اما با پیگیری ها و بازرسی هایی که انجام شده این گونه نیست و فعالیت افراد بدون مجوز به حداقل رسیده اما صفر نشده است.

وی در توصیه به افرادی که قصد خرید و نصب ایزوگام دارند گفت: با توجه به وجود ایزوگام های نامرغوب در بازار حتما از افرادی ایزوگام خریداری کنند که دارای پروانه کسب باشند و به راحتی می توانند از طریق  شماره تلفن اتحادیه استعلام بگیرند. در مورد جنس و نوع ایزوگام نیز صرفا به ارزان بودن توجه نکنند چون ممکن است کل سقف یک ساختمان به دلیل نصب ایزوگام نامرغوب خراب شود.

دبیر اجرایی اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی افزود: حتما از افرادی که ایزوگام را نصب می کنند بیمه نامه و ضمانت نامه دریافت کنند. بیمه نامه برای بیمه کردن کار که اگر خسارتی وارد شد شرکت بیمه هزینه آن را پرداخت کند و ضمانت نامه نیز شرکت سازنده، ایزوگام را ضمانت کرده است.

آزادی در خصوص ایزوگام های موجود در بازار گفت: انواع مختلفی از ایزوگام در بازار است که همه آن ها مورد تایید نیستند بعضا شرکت هایی که ایزوگام های استانداردی تولید نمی کنند یک تغییر کوچک در آرم استاندارد می دهند و بر روی کالای خود آن آرم را می زنند که به راحتی قابل تشخیص نیست.
 
کد مطلب: 5077
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *