يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 Apr 2019
۰
پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹

آغاز برداشت زعفران از ۱۹۰ هکتار مزارع چهارمحال و بختیاری

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: برداشت طلای سرخ در بام ایران آغاز شده وپیش بینی می شود امسال حدود ۶۰۰ کیلوگرم زعفران از این مزارع برداشت شود.
آغاز برداشت زعفران از ۱۹۰ هکتار مزارع چهارمحال و بختیاری
توليد ايرانی: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های کوهستانی منطقه زاگرس است که به علت داشتن شرایط آب و هوایی، رویشگاه مناسبی برای انواع مختلف گیاهان به شمار می رود.

این استان با موقعیت اقلیمی مناسب از تنوع آب و هوایی منحصر به فردی برخوردار است و به لحاظ اقلیم و هواشناسی یک استان چهار فصل است و دارای آب و هوای متنوعی است؛ این ویژگی موجب شده تا این استان، استعداد کشت انواع محصولات مختلف را داشته باشد و زعفران یکی از این محصولات است که در سال‌های اخیر کشت آن در استان، نتایج بسیار خوبی در اختیار محققان و کشت‌کاران قرار داده است.

زعفران یکی از محصولاتی است که در همه نقاط چهار محال و بختیاری کشت می شود و یکی از مرغوبترین زعفران های کشور به شمار می آید.

اگرچه مدت زمان بسیاری نیست که کشت زعفران در این استان مطرح شده است اما مزارع بسیاری توسط کشاورزان به کشت زعفران اختصاص یافته و هر سال به میزان کشت افزوده می شود.
 آغاز برداشت طلای سرخ در بام ایران

ابراهیم شیرانی مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری سطح زیر کشت زعفران در استان را ۱۹۰ هکتار اعلام کرد و گفت : از این میزان ۱۵۰ هکتار بارور است و پیش بینی می‌شود امسال حدود ۶۰۰کیلوگرم زعفران از این مزارع برداشت شود.

شیرانی افزود: میانگین برداشت زعفران از مزارع استان چهارمحال و بختیاری چهار کیلوگرم در هرهکتار است.

وی اعطای تسهیلات کم بهره به روستائیان را یکی از برنامه‌های توسعه‌ای در جهت کشت گیاهان دارویی اعلام و گفت: برای کشت نیازبه سرمایه اولیه است که دراین زمینه با برنامه ریزی‌های انجام شده درمناطق روستایی ومحروم با اعطای تسهیلات به این مناطق کشت زعفران راتوسعه خواهیم داد.
کد مطلب: 4981
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *