يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 Apr 2019
۰
پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷

سیب‌زمینی در سراشیبی کاهش قیمت/ صادارت سیب درختی باید مدیریت شود

رئیس اتحادیه صنف میداندار و طواف یزد گفت: با توجه به وفور سیب زمینی در بازار این محصول در سراشیبی کاهش قیمت قرار گرفته است.
سیب‌زمینی در سراشیبی کاهش قیمت/ صادارت سیب درختی باید مدیریت شود
 به گزارش توليد ايرانی؛ حسین مشرف در گفتگو با خبرنگار اظهار کرد: نرخ میوه در استان یزد افزایشی قیمت نداشته و برخی از محصولات مانند سیب زمینی حتی کاهش قیمت نیز داشته‌اند.
رئیس اتحادیه صنف میداندار و طواف یزد با بیان اینکه نرخ گوجه تغییری نکرده است و با قیمت ۳۳۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد، افزود: همچنین گوجه ۲۷۰۰ تومانی نیز در بازار موجود است.
وی در ادامه گفت: در حال حاضر نرخ سیب زمینی در میادین میوه و تره‌بار دو هزار تومان و بارهای ضعیف تر آن تا قیمت ۲۲۰۰ تومان به فروش می رسد.
مشرف اذعان کرد: میوه های پاییزه نیز در بازار عرضه می‌شود پرتقال با قیمت ۴ تا ۷ هزار تومان، لیمو شیرین که سیر نزولی داشته با قیمت ۲ تا ۳ هزار تومان و نارنگی از سه هزار تا چهار هزار و پانصد تومان به فروش می رسد.
وی اضافه کرد: سیب درختی هم اکنون در میدان میوه و تره بار از دو تا هفت هزار تومان قیمت خورده است و با توجه کاهش 30 درصدی این محصول و خسارت 30 درصدی از تگرگ میزان آن کم بوده و باید توجه داشت چنانچه این میوه صادر شود با مشکل مواجه می‌شویم و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.
صادرات میوه های مثل گوجه و سیب زمینی فعلا ممنوع است و سیب زمینی نیز با توجه به برداشت پاییزه آن فراوان در بازار وجود دارد و قیمت نزولی را طی می‌کند.
کد مطلب: 4924
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *