يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - 16 Jun 2019
۰
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
توسط محققان کشور صورت گرفت؛

تولید کاشی آنتی باکتریال با خاصیت ضدبو و خود تمیزشوندگی

محققان موفق به تولید مواد اولیه نانویی شدند که در سطوح کاشی کاربرد دارد. این مواد باعث می شود که در نهایت کاشی خاصیت خودتمیزشوندگی، ضد بو و آنتی باکتریالی داشته باشد.
تولید کاشی آنتی باکتریال با خاصیت ضدبو و خود تمیزشوندگی
توليد ايرانی:توحید راحیمی مدیر شرکت فناور در مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی  گفت: ما موفق شدیم مواد اولیه نانویی سطوح مانند کاشی را به تولید برسانیم.
وی افزود: این مواد که یک مرحله قبل از پخت کاشی به سطح آن اضافه می شود خاصیت هایی از جمله آنتی باکتریالی، ضد بو، خودتمیز شوندگی و فتوکاتالیستی را به محصول نهایی اضافه می کند.
راحیمی با بیان اینکه اکنون این محصول در حد تولید نیمه صنعتی است، بیان کرد: در تولید مواد اولیه ای که ویژگی های انتی باکتریال، ضد بویی و خودتمیزشوندگی را به کاشی اضافه می کند از فناوری نانو بهره برده ایم.
وی با اشاره به کاربرد این مواد اولیه گفت: این کاشی ها بیشتر در بیمارستان ها، هتل ها، دانشگاهها و ... استفاده می شود.
این محقق با تاکید بر اینکه از نانوذراتی در تولید این مواد اولیه استفاده کرده ایم که از نانوذرات نقره ارزان تر است، گفت: از این نانومواد می توان در پلاستیک و منسوجات نیز استفاده کرد.
به گفته وی، در حال حاضر برخی دانشگاهها، بیمارستان و هتل ها متقاضی استفاده از این محصول هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر این مواد اولیه نانویی را در شرکت فناور به تولید می رسانیم، افزود: درصدد هستیم با همکاری دانشگاه شریف و دانشگاه تهران در قالب یک شرکت دانش بنیان همکاری کنیم.
راحیمی افزود: این مواد اولیه که روی سطوح کاشی اضافه می شود مورد تایید ستاد توسعه فناوری نانو است.
 
کد مطلب: 4675
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *