پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - 21 Oct 2021
۰
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

جهان باید سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک را سه برابر کند

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: برای آنکه بتوانیم با تغییرات آب و هوایی مقابله کنیم جهان بایدسرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک را تا سال 2030 سه برابر کند.
جهان باید سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک را سه برابر کند
به گزارش توليد ايرانی ؛       به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی امروز اعلام کرد: اگر جهان بخواهد با تغییرات آب و هوایی مقابله کند و بازار انرژی را تحت کنترل درآورد، باید سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک را سه برابر کند.

در بیانیه آژانس بین المللی انرژی آمده است که شاهد سرمایه‌گذاری کافی برای تامین نیاز به حامل‌های انرژی برای آینده در جهان نیستیم، اگرچه سرمایه‌گذاری‌ها در انرژی‌های جدید به صورت تدریجی در حال افزایش است اما هنوز تا میزان مورد انتظار برای تامین نیازها به ارائه پایدار انرژی فاصله زیادی وجود دارد.
آژانس بین المللی انرژی اوایل سال جاری گزارش خود موسوم به چشم انداز انرژی جهان را منتشر کرد تا نقشه راهی برای کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد باشد.

آژانس بین المللی انرژی می‌گوید: این کنفرانس که قرار است در گلاسگو اسکاتلند برگزار شود نخستین آزمون آمادگی کشورها برای متعهد شدن به اقدامات جدید تحت توافق آب و هوایی سال 2015 پاریس است و می‌تواند فرصتی برای ارائه یک سیگنال شفاف و بلاتردید برای سرعت بخشیدن به روند دور از انرژی‌های آلاینده و رسیدن به انرژی‌های پاک در سطح جهان باشد.
 
کد مطلب: 29972
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *