پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - 21 Oct 2021
۰
جمعه ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱

توسعه صنعت نفت، با آبادانی مناطق نفت‌خیز

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران: آباد کردن و توسعه صنعت نفت بدون توسعه مناطق نفت‌خیز معنایی ندارد.
توسعه صنعت نفت، با آبادانی مناطق نفت‌خیز
به گزارش توليد ايرانی؛          آقای محسن خجسته‌مهر، امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و سرپرست جدید شرکت نفت و گاز اروندان افزود: چشم‌انداز تولید نفت در اروندان یک میلیون بشکه در روز است. باید آمایش سرزمینی مناسبی در این منطقه ایجاد کنیم. باید مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به خوبی در این منطقه انجام شود تا خدمتگزاران صدیقی برای مردم خرمشهر باشیم.

خجسته‌مهر با بیان اینکه موضوع آمایش سرزمینی در اروندان باید بازتعریف شود تا شاهد توسعه متوازن در منطقه باشیم، گفت: در این منطقه هم باید نفت تولید شود و هم خدمتگزار واقعی مردم باشیم، زیرا توسعه صنعت نفت بدون آبادانی منطقه معنایی ندارد.

وی با اشاره به اینکه میدان‌های غرب کارون جذابیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری دارند، اما این میدان‌ها از یکپارچگی برخوردار نیستند که باید طرح یکپارچه برای توسعه مناطق غرب کارون در نظر بگیریم که این موضوع هزینه‌ها را نیز کاهش خواهد داد، افزود: در تکمیل میدان نفتی آزادگان جنوبی ۷ سال تأخیر داریم. ۶ میلیارد دلار عدم النفع این میدان است چه کسی واقعا باید پاسخگوی این خسارت باشد؟

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در خصوص فاز دوم میدان نفتی یادآوران مذاکراتی را با چینی‌ها آغاز کرده‌ایم و برای فاز دوم میدان نفتی آزادگان شمالی نیز برنامه‌هایی خواهیم داشت، گفت: در خصوص توسعه میدان مشترک سهراب و نگهداشت و تولید در دارخوین نیز برنامه‌هایی داریم. همچنین امیدوارم با کمک یکایک کارکنان اروندان جشن تولید روزانه یک میلیون بشکه‌ای نفت در منطقه برگزار شود.

خجسته‌مهر ادامه داد: هم‌افزایی بین شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ضروری است. همچنین باید ظرفیت‌های جدیدی در شرکت نفت و گاز اروندان ایجاد و نیروی انسانی لازم برای ایجاد راهبری در این شرکت به‌کار گرفته شود.
کد مطلب: 29847
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *