جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - 17 Sep 2021
۰
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۸

مصرف برق از مرز هشدار گذشت

سخنگوی صنعت برق گفت: میزان مصرف برق در کشور ۱۷/۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته، که ۱۵ درصد آن در بخش صنایع و مابقی در بخش خانگی مصرف شده است.
مصرف برق از مرز هشدار گذشت
به گزارش توليد ايرانی؛   آقای مصطفی رجبی مشهدی در جلسه اضطراری صنعت برق کشور با اشاره به افزایش بی رویه مصرف انرژی در کشور،افزود: دیزل ژنراتور‌های بیمارستان‌ها و مراکز حساس باید برای خدمات رسانی و ورود به مدار در زمان اعمال محدودیت‌های احتمالی آماده باشند.
وی با اشاره به کاهش مصرف سوخت در نیروگاه‌ها افزود: مصرف سوخت در نیروگاه‌ها از ۱۹۵ میلیون مترمکعب گاز در ماه گذشته به ۱۸۳ میلیون متر مکعب گاز در حالِ حاضر رسیده که این کاهش در پی برنامه ریزی‌های انجام شده، صورت گرفته است.
رجبی مشهدی با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی ادامه داد: مصرف سوخت، بخصوص در استان‌های سردسیر، باید کاهش بیشتری داشته باشد,، زیرا ممکن است در این استان‌ها با افت فشار گاز در نیروگاه‌ها و یا بخش خانگی مواجه شویم.
سخنگوی صنعت برق افزود: درحال حاضر میزان تولید برق از نیروگاه‌های برق آبی افزایش یافته و میزان مصرف آب در این نیروگاه‌ها برای حفظ پایداری در شبکه برق تا ۷۴ درصد رشد داشته است.
وی با تاکید بر کنترل مصرف در بخش صنعتی و کشاورزی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، مصرف برق باید تا ۲ هزار مگاوات در این بخش کاهش یابد که در این خصوص باید هرچه سریعتر تفاهم نامه‌های لازم امضاء شود.
کد مطلب: 24162
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *