دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 30 Nov 2020
۰
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴

برق‌رسانی به ۶۲۵ روستای فاقد برق تا پایان دولت دوازدهم

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۰ روستا برق‌رسانی شده است، از برنامه‌ریزی برای برق‌رسانی به ۶۲۵ روستای فاقد برق تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.
برق‌رسانی به ۶۲۵ روستای فاقد برق تا پایان دولت دوازدهم
به گزارش توليد ايرانی؛   مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه برق‌رسانی به روستاها بر مبنای آمار سرشماری نفوس و مسکن انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برق‌رسانی به ۶۲۵ روستای فاقد برق تا پایان دولت دوازدهم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۰ روستا برق‌رسانی شده است، افزود: با انجام این پروژه‌ها، 2030 خانوار از طریق احداث ۳۰۰ ‌کیلومتر شبکه و نصب ۱۷۰ دستگاه ترانسفورماتور با ۶.۵ مگاولت‌آمپر برق‌دار شدند.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که در شش ماهه ابتدای سال‌جاری در هر روز کاری حدود یک روستا برق‌دار شده است، یادآور شد: با توجه به برق‌رسانی به 2929 روستا در دولت تدبیر و امید، به طور میانگین هر هفته به هشت روستا در این دولت برق‌رسانی شده است.

رجبی مشهدی گفت: نزدیک به ۶۰ درصد روستاهای برق‌دار شده از طریق سیستم‌های تجدیدپذیر، در دولت تدبیر و امید انجام شده است. با برنامه‌ریزی صورت گرفته به ۲۴۰ روستای دیگر نیز تا اسفندماه برق‌رسانی خواهد شد.

طبق اعلام وزارت نیرو، وی با اشاره به این که در این میان برق‌رسانی به ۹ روستا از طریق انرژی‌های نو  انجام می شود، یادآور شد: همچنین برق‌رسانی به ۲۰ هزارخانوار عشایر کوچنده فاقد برق نیز برنامه‌ریزی شده است.

سخنگوی صنعت برق در خصوص تعداد روستاهای برق‌دار کشور نیز گفت: تاکنون به ۵۷ هزار و ۵۷۰ روستا برق‌رسانی شده است که به طور میانگین پس از انقلاب در هر روز چهار روستا برق‌دار شده است.

وی تعداد روستاهای برق‌دار شده توسط انرژی خورشیدی را نیز ۲۴۱ روستا عنوان کرد و گفت: آمارهای بین المللی همگی نشانگر آن است که ضریب برق‌رسانی به روستاها در ایران از میانگین جهانی بالاتر است.

رجبی مشهدی با بیان اینکه نتیجه دسترسی به برق در جمعیت روستایی ایران دارای وضعیت بسیار مناسبی است، ادامه داد: بر اساس اطلاعات ثبت شده در سایت آژانس بین المللی انرژی در سال ۲۰۱۹، آخرین وضعیت دسترسی جمعیت روستایی به برق در جهان ۷۹ درصد و بر اساس آمار رسمی ثبت شده در کشور، آمار دسترسی به برق جمعیت روستایی ایران ۹۹.۷ درصد است.
کد مطلب: 22890
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *