چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - 28 Jul 2021
۰
جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۶

پرداخت ۲۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت ۲۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی خبر داد و گفت: طرح هر روستا یک محصول در ۱۷۰ روستای کشور به اجرا درآمده و تا پایان دولت در ۵۰۰ روستای دیگر اجرا خواهد شد.
پرداخت ۲۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی
به گزارش توليد ايرانی؛   با اشاره به حمایت صندوق از روستاییان و رشد و توسعه کسب و کارهای محلی اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم صندوق کمک به ایجاد اشتغال پایدار برای روستاییان و تامین منابع مالی طرح های اشتغال روستایی بود که در این راستا از آغاز سال ۱۳۹۷ که طرح اشتغال روستایی اجرا شد تا به امروز نزدیک به ۳۸ هزار طرح روستایی تایید و ۲۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به آنها پرداخت شده است.

حفظ اشتغال روستاییان و رونق کسب  کارهای محلی
وی پرداخت تسهیلات صندوق را موجب حفظ اشتغال روستانشینان و رونق کسب و کارهای محلی و روستایی دانست و افزود: پرداخت تسهیلات و اجرای طرح های اشتغال علاوه بر آنکه تحولی در بخش توسعه اشتغال به وجود آورد، به جلوگیری از رشد مهاجرتها و ترغیب و ماندگاری بیشتر روستاییان منجر شد و افراد بسیاری به واسطه اجرای طرح های اشتغال از شهرها به روستاها بازگشتند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه از اجرای طرح "هر روستا یک محصول" در ۱۷۰ روستای کشور خبر داد و گفت: با برنامه ریزی و فعالیت مستمر صندوق، برای هر روستا یک طرح در قالب "هر روستا یک محصول" تعریف کردیم و درصد هستیم که اجرای طرح را تا پایان دولت در ۵۰۰ روستای دیگر کشور عملیاتی کنیم.

افزایش صندوق های خرد روستایی به ۵۰۰۰ صندوق
نوراله زاده همچنین از افزایش تعداد صندوق های خرد روستایی خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۵۰۰ صندوق خرد روستایی به منظور تامین مالی طرح های اشتغال در روستاها شکل گرفته اند که امیدواریم تا پایان دولت تعداد این صندوق ها به عنوان نهادهای تامین مالی روستایی به ۵۰۰۰ صندوق افزایش یابد.
وی در پایان تصریح کرد: اگر چه محدودیتهای ناشی از شیوع کرونا و کاهش مراجعات مردمی به بانکها موجب شد تا روند پرداخت تسهیلات با عقب ماندگی هایی مواجه شود اما تلاش می کنیم در نیمه دوم سال این کاهش پرداخت را جبران کنیم و هدفگذاری پرداخت ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای روستایی به نحو شایسته محقق شود.
کد مطلب: 22487
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *