شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - 22 Sep 2018
۰
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰
ایرانی بخرید

فروش 7 میلیارد تومانی صنایع دستی در مازندران + عکس

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به برگزاری 22 نمایشگاه شهری، 32 نمایشگاه شهری و 7 نمایشگاه سیاه چادر در استان، گفت: تاکنون حدود 7 میلیارد تومان فروش صنایع دستی داشته‌ایم.
فروش 7 میلیارد تومانی صنایع دستی در مازندران + عکس
توليد ايرانی: حسین ایزدی اظهار کرد: در نوروز 96 تعداد 14 نمایشگاه در سطح استان برگزار شد که 6 نمایشگاه منطقه‌ای-ملی بوده است.

وی ضمن اشاره به رشد کمی و کیفی نمایشگاه‌های نوروزی در سال‌جاری، افزود: در نوروز سال‌جاری، 22 نمایشگاه شهری در 22 شهرستان استان برگزار شد که 5 نمایشگاه ملی با حضور هنرمندانی از نقاط گوناگون کشور در شهرهای رامسر، نوشهر، چالوس، ساری و عباس‌آباد بهشهر برگزار شد.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: 32 نمایشگاه روستایی و 7 سیاه چادر عشایری نیز در سطح استان برگزار و یا در حال برگزاری است که شمار نمایشگاه‌های این بخش را به 39 نمایشگاه رساند.

ایزدی ضمن اشاره به فروش 8 میلیاردی نمایشگاه‌های نوروزی صنایع‌دستی طی سال گذشته، تصریح کرد: امسال و تا پایان روز دهم بدون احتساب نمایشگاه‌های روستایی، 22 نمایشگاه شهری استان با ظرفیت یک‌هزار و 200 غرفه، میزان 6 میلیارد و 900 میلیون تومان فروش داشته‌اند.

به گفته وی، جاجیم، گلیم . گلیج بهشهر، فرش دستباف کلاردشت، نمدمالی رامسر، لاک‌تراشی نور و منبت‌کاری بابل را از بارز ترین صنایع دستی مازندران است.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بیان کرد: تاکنون 72 رشته صنایع‌دستی استان، مهر اصالت گرفتند و 14 مورد نیز با اخذ مهر اصالت یونسکو ثبت جهانی شده است.

ایزدی در پایان گفت: به‌منظور حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و همچنین تجهیز کارگاه‌های صنایع دستی تسهیلات 8 درصدی برای شهرهای زیر 10 هزار نفر و تسهیلات 4 درصد روستایی با مبلغ 15 میلیون تومان به بالا تخصیص یافته است.

به گزارش بلاغ، 200 رشته از صنایع دستی در کشور به تصویب سازمان میراث فرهنگی رسیده است که 80 رشته از صنایع دستی مازندران نیز  در این لیست قرار دارد.
کد مطلب: 2130
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *