پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
۰
سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۹

هزینه بخش خدمات در فصل زمستان چقدر افزایش یافت؟

مرکز آمار ایران، گزارش متوسط قیمت تولید کننده اقلام منتخب بخش‌های خدمات در ایران ـ فصل زمستان ۱۳۹۸ را ارائه کرد.
هزینه بخش خدمات در فصل زمستان چقدر افزایش یافت؟
به گزارش توليد ايرانی ؛   به نقل از مرکز آمار ایران، گزارش متوسط قیمت تولید کننده اقلام منتخب بخش‌های خدمات در ایران ـ فصل زمستان ۱۳۹۸ مشخص شد.

در بخش "اطلاعات و ارتباطات" در فصل زمستان سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت "کارمزد دریافت صورت حساب موبایل" به ۸۴۳۸ ریال رسید که ۲۴.۴ درصد افزایش نسبت به فصل قبل را داشته است. متوسط قیمت مکالمه تلفن (ثابت) با خارج از کشور ۳۳۵۶ بوده است که ۱۳.۶ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است.

تغییرات نسبت به فصل قبل

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "تعمیر استارت" ۴۷۷۷۲۶ ریال بوده است که با ۶.۱ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیشترین افزایش را در بین اقلام خدمات بخش "تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی" داشته است. در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "تعویض صفحه کلاج موتور سیکلت معمولی تک سیلندر" به ۳۶۵۰۰۰ ریال رسید که ۲.۵ درصد کاهش در متوسط قیمت در بین اقلام منتخب این بخش را داشته است.

در بخش "حمل و نقل و انبارداری" در فصل زمستان سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت "بلیط مترو" ۱۹۳۷۵ بوده است که ۲۶ درصد افزایش نسبت به فصل قبل را داشته است. در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "بلیط مسافرت داخلی با هواپیما" ۳۸۰۶۰۳۳ ریال بوده است که ۱۱.۴ درصد کاهش در متوسط قیمت در بین اقلام منتخب این بخش را داشته است.

در بخش "فعالیت‌های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا" در فصل زمستان سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت "کرایه یک شب اقامت در هتل (غیر سه ستاره)" به ۲۰۸۷۹۸۲ ریال رسید که ۱۰.۷ درصد افزایش نسبت به فصل قبل داشته است. متوسط قیمت "کرایه یک شب اقامت در هتل سه ستاره با صبحانه" به ۲۶۸۶۲۶۴ ریال رسید که ۲.۶ درصد کاهش در متوسط قیمت اقلام این بخش داشته است.

در بخش "اطلاعات و ارتباطات" در فصل زمستان سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت "کارمزد دریافت صورت حساب موبایل" به ۸۴۳۸ ریال رسید که ۲۴.۴ درصد افزایش نسبت به فصل قبل را داشته است.
متوسط قیمت "مکالمه تلفن (ثابت) با خارج از کشور" ۳۳۵۶ بوده است که ۱۳.۶ درصد کاهش نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش داشته است.

در بخش "آموزش" در فصل زمستان سال ۱۳۹۸، متوسط قیمت "هزینه یک جلسه آموزش رانندگی" ۴۲۴۵۴۲ بوده است که ۵.۹ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب این بخش داشته است. متوسط قیمت "شهریه یک واحد از دروس عمومی در دانشگاه آزاد" ۴۴۰۰۳۳ ریال بوده است که ۶.۳ درصد کاهش در متوسط قیمت در بین اقلام منتخب این بخش را داشته است.

در فصل زمستان سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت "کرایه تختخواب در آسایشگاه روانی" به ۱۲۵۲۷۸۵۸ ریال رسید که ۳۵.۵ درصد افزایش نسبت به فصل قبل در بین اقلام منتخب بخش "فعالیت‌های مربوط به انسان و مددکاری اجتماعی" را داشته است. در بین اقلام منتخب این بخش، متوسط قیمت "هزینه نگهداری از بیمار برای یک روز در منزل" ۷۹۷۳۶۸ ریال بوده است که ۲۴.۳ درصد کاهش در متوسط قیمت نسبت به فصل قبل را در بین اقلام این بخش را داشته است.
کد مطلب: 20470
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *