پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
۰
شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۳

صادرات فرآورده نفتی از منطقه انرژی پارس

سرپرست اداره کل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: در سه ماه سال جاری ۴ میلیون و ۳۹۸ هزار تن فرآورده نفتی به ارزش ۱ میلیارد و ۹۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲ دلار از این گمرک به خارج از کشور صادر شد.
صادرات فرآورده نفتی از منطقه انرژی پارس
به گزارش توليد ايرانی ؛   امیر عباس حمیدی سرپرست اداره کل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در مورد صادرات غیر نفتی از منطقه انرژی پارس، افزود: صادرات محصولات و مواد غیر نفتی از اداره کل گمرک پارس جنوبی با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های آمریکا، روندی افزایشی دارد.

وی افزود: طی سه ماه سال ۱۳۹۹ مقدار ۴ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۸۰۰ تن کالا به ارزش ۱ میلیارد و ۸۸ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۷۱۳ دلار مواد غیر نفتی صادر  شده است .

منطقه پارس جنوبی که بزرگترین میدان گازی جهان را در خود جای داده است، علاوه بر دارا بودن عنوان پایتخت انرژی ایران، قطب صادرات محصولات غیرنفتی، پتروشیمی به شمار می‌رود. 

امیر عباس حمیدی سرپرست اداره کل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به اینکه کل صادرات انجام شده از این منطقه در سه ماه سال جاری بالغ بر  ۴ میلیون و ۳۹۸ هزار  تن کالا شامل متانول، پروپان ، بوتان ، پلی اتیلن سبک و سنگین ، میعانات گازی ، آمونیاک ، گوگرد ، استایرن و نفت خام به ارزش افزون بر ۱ میلیارد و ۹۲ میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲ دلار به خارج از کشور گفت: که این کالا ها به کشورهای چین ، امارات ، کره جنوبی ، هند ، ژاپن ، هنگ هنگ ، اندونزی ، ایتالیا، آلمان ،ترکیه ، مصر و کویت صادر شده است.

وی همچنین گفت: مقدار ۴۶۲۲ هزار تن کالا به ارزش ۱۰۵ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۳۲۲ دلار به صورت ترانزیت خارجی از کشور خارج شده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش ۲۹ درصد افزایش داشته است.

حمیدی در ادامه از افزایش حمل کالای داخلی به صورت کاپوتاژ به مقدار ۱ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۲۷۰ تن کالا به ارزش ۵۶۴ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۳۹۳ دلار گفت که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۴۶ درصد و از حیث ارزش ۴۲ درصد رشد داشته است.
کد مطلب: 20407
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *