يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
۰
شنبه ۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳

مقررات زدایی در چرخه کسب و کار، شاه‌کلید "جهش تولید"

سلاح ورزی گفت: جهش تولید، مستلزم اراده قوی در بدنه دولت است. این شعار می‌تواند نهضتی عظیم در مقررات زدایی در تولید ایجاد کند.
مقررات زدایی در چرخه کسب و کار، شاه‌کلید "جهش تولید"
حسین سلاح ورزی نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با توليد ايرانی، با اشاره نامگذاری امسال با نام "جهش تولید" اظهار کرد: جهش تولید، مستلزم اراده قوی در بدنه دولت است. این شعار می تواند نهضتی عظیم در  مقررات زدایی در تولید ایجاد کند.
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: طی سال های اخیر، تولید به عنوان محور شعار و برنامه های مقام معظم رهبری قرار گرفته است که یک مفهوم اساسی در اقتصاد کشور به حساب می آید.
سلاح ورزی گفت: اهمیت تولید از زمانی مشخص می شود که در سال ۹۸ فشارهای ناشی از تحریم های ناجوانمردانه آمریکا علیه ایران به صورت مشخص اقتصاد را هدف قرار داد و توانست اختلال در مبادلات مالی را از منظر تامین نیازهای کشور با مشکل مواجه کند.
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: سال گذشته موضوع تحریم ها باعث شد که از داشتن درآمد نفتی تا حدودی محروم بمانیم و همچنین کاهش بی سابقه قیمت نفت؛ اهمیت تولید را بیشتر کرده است.
سلاح ورزی در ادامه بیان کرد: تحریم هایی که صادرات نفت را کاهش داد، اتکا به افزایش توان تولید در صادرات را برای تامین کشور جدی کرده است. همه این عوامل در کنار رکودی که در اقتصاد کشور حاکم شده بود و همچنین کرونا، ضربه شدیدی را به اشتغال وارد کرد. 
این مقام مسئول در پایان به تاکید رهبر انقلاب برای سیاست گذاری های صحیح و به جا برای تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: دولت باید با برنامه ریزی دقیق تر و اهتمام ویژه به عملگرایی در سال جدید بپردازد.
کد مطلب: 18828
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *