يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
۰
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵

تولید میگو ایران به ۴۵ هزار تن رسیده است

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: امسال با افزایش ۲ برابری تولید میگو در کشور، تولید این محصول شیلاتی از ۲۵ هزار تن به ۴۵ هزار تن افزایش یافت.
تولید میگو ایران به ۴۵ هزار تن رسیده است
توليد ايرانی: قاسم رضاییان‌زاده در آیین کلنگ‌زنی واحد تولید واکسن با مشارکت سرمایه‌گذار روسی در شهر سمنان ابراز داشت: با افزایش تولید میگو در کشور صادرات  این محصول شیلاتی نیز به صورت چشمگیر افزایش یافته است.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: همچنین امسال بیش از ۹ هزار تن شیر خشک به عنوان یکی از فرآورده‌های دامی به خارج از کشور صادر شده است.
وی بیان کرد: با مدیریت خوب سازمان دامپزشکی کشور کمبود در داروی دامی و مواداولیه تولید داروی دامی وجود ندارد و هم چنین در زمینه کنترل بیماری‌های دام وطیور نیز مشکلی نیست.
وی اضافه کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی خودکفایی در تولید واکسن تب‌برفکی و طاعون نشخوارکنندگان است که اکنون ۱۰۰ درصد واکسن مورد نیاز برای درمان این ۲ بیماری در کشور تولید می‌شود و حتی بخشی از واکسن تولیدی کشور مربوط به طاعون نشخوار کنندگان صادر می‌شود.
رضاییان زاده خاطرنشان کرد:  ۶۰ درصد واکسن‌های طیور به طور کامل وارداتی است و در واقع ۶۰ درصد برابر با پنج میلیارد دُز واکسن طیور است که به صورت وارداتی تامین می‌شود و با ساخت و بهره‌برداری از کارخانه تولید واکسن طیور در سمنان بخش زیادی از نیاز کشور تامین می‌شود.
وی یادآور شد: از صنعت طیور کشور در جهان به عنوان یک صنعت موفق نام‌ برده می‌شود که نشان از سیاست‌گذاری درست و موفق در این صنعت است.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور خاطر نشان کرد: ۴۰۰ میلیون یورو ارز برای واردات مواداولیه در حوزه دام و طیور در نظر گرفته شده و اکنون رونق صنعت در حوزه دام وطیور با سرعت قابل قبول رو به توسعه است.
معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور برای کلنگ‌زنی کارخانه تولید واکسن طیور به استان سمنان سفر کرد.
واحد تولید واکسن با مشارکت سرمایه‌گذار روسی در شهر سمنان روز پنجشنبه کلنگ‌زنی شد و برآورد سرمایه‌گذاری این طرح ۱۲ میلیون یورو است.
با ساخت و راه‌اندازی کامل واحد تولیدی واکسن طیور در استان سمنان ۵۰ درصد واکسن طیور کشور در این استان تولید می‌شود.
براساس پیش‌بینی‌های انجام شده با کلنگ زنی احداث واحد تولید واکسن طیور در سمنان، تا چهار سال آینده به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.
کد مطلب: 17647
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *