يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
۰
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷

تولید طلای سرخ به ۴۳۰ تن رسید

حسینی گفت: بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی تولید طلای سرخ به ۴۰۰ تا ۴۳۰ تن رسیده است.
تولید طلای سرخ به ۴۳۰ تن رسید
توليد ايرانی: علی حسینی عضو شورای ملی زعفران، درباره آخرین وضعیت بازار طلای سرخ اظهار کرد: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو طلای سرخ ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که با استمرار روند فعلی قیمت‌ها کشاورزان متحمل زیان خواهند شد.
وی افزود: با وجود افزایش چند برابری هزینه‌های تولید از جمله نهاده، ماشین آلات، حقوق و دستمزد، سوخت و... قیمت فعلی زعفران برای کشاورزان توجیه اقتصادی ندارد.
حسینی درباره آخرین وضعیت تولید طلای سرخ بیان کرد: بنابر اعلام وزارت جهاد کشاورزی ۴۰۰ تا ۴۳۰ تن زعفران در کشور تولید شده که با استمرار قیمت‌های فعلی با افت تولید زعفران مواجه خواهیم شد.
آمار دقیقی از صادرات زعفران در دسترس نیست
عضو شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه آمار دقیقی از صادرات زعفران در دسترس نیست، گفت: با توجه به اعلام آمار‌های ضد و نقیض نمی‌توان رقم دقیق صادرات زعفران را اعلام کرد، اما پیش بینی‌ها حاکی از آن است که در ماه‌های گذشته صادرات زعفران تا حدودی کاهش یافته است.
این مقام مسئول درباره آینده بازار صادرات و قیمت طلای سرخ اظهار کرد: با توجه به چالش‌هایی که در بحث مراودات چین و برخی کشور‌ها اتفاق افتاده امیدواریم هرچه سریع‌تر این موضوع رفع شود چرا که استمرار این روند به نفع تجارت ما نیست.
حسینی افزود: با توجه به آن که یکی از مشتریان عمده زعفران چین است از این رو ۳ کشور ویتنام، هنگ کنگ و امارات که از ما زعفران می‌خرند به کشور چین صادر می‌کنند چرا که با توجه به مشکلاتی که اخیرا در بحث چین به وجود آمده تا حدودی در تجارت تأثیر گذاشته است.
عضو شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: در حال حاضر بازار زعفران در بلاتکلیفی به سر می‌برد چرا که صادرات این محصول به حداقل رسیده است.
 
کد مطلب: 17611
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *