يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
۰
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹

ساخت دوچرخه دریایی توسط پژوهشگران دانشگاه خلیج فارس

دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر موفق به طراحی و ساخت دوچرخه دریایی در مرکز نوآوری و توسعه فناوری دریایی این دانشگاه شدند.
ساخت دوچرخه دریایی توسط پژوهشگران دانشگاه خلیج فارس
توليد ايرانی دریا و ساحل یکی از جذاب‌ترین نقاط استان بوشهر در ایران است و همین دریا موجب رونق ورزش‌های دریایی شده و تعداد زیادی از گردشگران نیز هر ساله برای بهره مندی از دریا و سواحل آبی، راهی سواحل و دریاهای کشور می‌شوند.
یکی از ورزش‌های دریایی، تفریح با دوچرخه دریایی است؛ این دوچرخه وسیله‌ای برای تفریح در دریا و دریاچه‌ها است که نیروی محرکه خود را بدون استفاده از هر گونه سوخت، از رکاب زدن انسان تامین می‌کند.
دانشجویان فعال دانشگاه خلیج فارس بوشهر در مرکز نوآوری و توسعه فناوری دریایی موفق به ساخت دوچرخه دریایی شدند.
باغبان، دانشجوی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این خصوص گفت: این دوچرخه به کمک اساتید و دانشجویان فعال در این مرکز طراحی شده و توسط موسسه شهید محلاتی به مرحله ساخت رسیده است. پس از اتمام پروژه، مرحله تست این دوچرخه در ساحل پردیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر انجام شد.
وی افزود: هزینه ساخت این دوچرخه ۵ میلیون تومان بوده است و قراردادهایی برای تامین تجهیزات مناطق گردشگری نیز بسته شده است.
باغبان اظهار کرد: در این مرکز می‌توانیم به تولید انبوه دوچرخه دریایی نیز برسیم و ارگان‌ها می‌توانند برای سفارش به این مرکز مراجعه کنند.
دانشجوی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در ادامه گفت: یک سالی می‌شود که مرکز نوآوری و توسعه فناوری دریایی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر شروع به فعالیت کرده است.
بهمیاری، رئیس مرکز نوآوری و توسعه فناوری دریایی دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز در این خصوص گفت: اولویت‌ها و برنامه‌های مرکز با توجه به ظرفیت‌های توسعه دریا محور استان مشخص شده است. یکی از حوزه‌هایی که استان ما در آن ظرفیت زیادی دارد، حوزه گردشگری دریایی است و به همین علت، بخشی از فعالیت‌های پژوهشی مرکز در ارتباط با توسعه فناوری‌های گردشگری دریایی است که تا به الان پروژه‌هایی در این زمینه انجام داده‌ایم و پروژه‌هایی را نیز در دست داریم.
کد مطلب: 17559
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *