يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
۰
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۸

افزایش ماندگاری مواد غذایی و رفع بوی نامطبوع یخچال‌ با نانومواد

یکی از شرکت‌های صنعتی با استفاده از گرانول‌های حاوی نانومواد، خواص آنتی‌باکتریال در یخچال‌ فریزر را ایجاد کردند و این امر منجر به رفع بوی نامطبوع و افزایش زمان ماندگاری میوه و سبزیجات در یخچال شده است.
افزایش ماندگاری مواد غذایی و رفع بوی نامطبوع یخچال‌ با نانومواد
توليد ايرانی: محیط داخل یخچال فریزرها می‌تواند محل رشد عوامل بیماری‌زا باشد و در صورت نگهداری طولانی‌مدت مواد حساس درون یخچال، گاهی بوی نامطبوع در یخچال ایجاد می‌شود و همچنین رشد باکتری‌ها می‌تواند موجب فساد مواد غذایی شود.
برای حل این مشکل یکی از شرکت‌های صنعتی لوازم خانگی از مستربچ‌های حاوی نانوذرات برای کاربرد در یخچال‌ فریزرهای دوقلو و سایدبای‌ساید خود استفاده کرده است و این محصول موفق به دریافت گواهی‌ نانومقیاس از ستاد توسعه فناوری نانو شده است.
بر اساس آزمایش‌های انجام شده، استفاده از گرانول‌های حاوی نانومواد باعث بهبود خواص آنتی‌باکتریالی یخچال شده، به طوری که با حضور این نانومواد میزان فعالیت ضدباکتریایی یخچال‌های این شرکت مطابق با استاندارد ملی "اندازه‌گیری فعالیت ضدباکتری بر روی سطوح پلاستیکی و سایر سطوح نامتخلخل" به شماره ۱۰۹۰۰ISIRI را افزایش داده و در نتیجه عملکرد خواص آنتی‌باکتریال موفقیت‌آمیز بوده است.
بدنه این یخچال‌ها از پلیمرهایی مانند ABS و PP ساخته می‌شود که نانوذرات در این پلیمرها قرار دارند. این شرکت از گرانول‌های حاوی نانوذرات اکسیدروی استفاده کرده است. این نانوذرات می‌توانند به زدایش بیش از  ۹۹ درصد از باکتری‌های گرم منفی و مثبت کمک کنند و همچنین مانع از تشکیل کپک و قارچ در یخچال شوند.
از این مستربچ‌های حاوی نانوذرات در بخش‌های مختلف یخچال نظیر قفسه‌ها و مخازن میوه یخچال، ظروف نگهدارنده رب و کیسه‌های بسته‌بندی مواد غذایی بر پایه ABS و PP می‌توان استفاده کرد.  نانوذرات در پلیمر اولیه بدنه این یخچال مورد استفاده قرار گرفته‌اند و به همین دلیل رهایش نداشته و وارد مواد غذایی نمی‌شوند.
 
کد مطلب: 17552
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *