شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 8 Aug 2020
۰
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷

تولید وصادرات ورق‌های کابینت نانویی ایرانی

یکی از تولیدکنندگان ورق‌های فومیزه تقویت شده با نانوذرات سیلیکا موفق به صادرات محصولات خود به کشور آذربایجان شده است. این ورق‌ها در ساخت کابینت استفاده می‌شوند.
تولید وصادرات ورق‌های کابینت نانویی ایرانی
توليد ايرانی:یک شرکت دانش بنیان در اولین گام‌های صادراتی خود در حوزه ورق فومیزه حاوی نانوذرات، محصولات خود را به کشور آذربایجان صادر کرد.
محسن بهرامی مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت از رایزنی این شرکت برای صادرات به کشورهای عمان و عراق خبر داد.
بهرامی گفت: ما یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه تولید ورق‌های فومیزه هستیم که استفاده از نانوذرات را در خط تولید محصولات خود وارد کرده‌ایم. برای ترکیب نانوذرات با ورق‌های فومیزه نیاز به پیچیدگی‌های فنی و تجهیزاتی بود که برای این کار تغییراتی در تجهیزات خط تولید خود ایجاد کردیم، در حال حاضر بیشتر ظرفیت خط تولید ما به ورق‌های تقویت شده با نانوذرات تعلق دارد.
وی درباره مزیت این نانومحصول گفت: ورق‌های فومیزه استحکام کمی دارند از این رو برای تقویت آن‌ها روکش استفاده می‌شود. ما از نانوذرات برای نظم‌دهی به سلول‌های سازنده این ورق‌ها استفاده کردیم که با این کار میزان پیچ‌خوری و سختی ورق افزایش می‌یابد. این ورق‌ها به دلیل تقویت شدن با نانوذرات نسبت به خط و خش مقاومت بالاتری پیدا کرده‌اند.
وی از فروش ۲۰۶ میلیارد ریالی در سال ۹۷ سخن گفت که روند فروش این شرکت در سال ۹۸ رو به افزایش بوده و تاکنون به ۱۵۰ میلیارد ریال رسیده است. دکتر بهرامی استفاده از فناوری‌نانو را عامل رشد فروش این شرکت عنوان می‌کند و می‌گوید: در ابتدا یک خط تولید داشتیم که بعد از استفاده از نانوذرات و افزایش تقاضای بازار خط‌های دوم و سوم را نیز راه‌اندازی‌کرده‌ایم و در حال حاضر به دنبال راه‌اندازی خط تولید چهارم هستیم. این محصولات از طریق نمایندگی‌های ما در سراسر کشور توزیع می‌شود.
مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت از برنامه‌های آتی شرکت برای توسعه ورق‌های ضدUV خبر داد که در آینده نزدیک وارد بازار می‌شود.
 
کد مطلب: 14761
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *