شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ - 23 Jun 2018
۰
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۲

دستگاه ضد جلبک ساخته شد+عکس

دانشجویان دانشگاه آزاد استان فارس با هدف کمک به صنعت دریانوردی کشور موفق به ساخت دستگاه ضد جلبک شدند.
دستگاه ضد جلبک ساخته شد+عکس
توليد ايرانی:دانشگاه آزاد اسلامی، دستگاه ضد جلبک توسط مجتبی صادقی و احمدرضا رحیمی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز طراحی و ساخته شده که  در نمایشگاه پژوهش و فناوری و فن بازار عرضه شد.
از مشکلات شایع در صنعت دریانوردی رشد بی رویه جلبک در بدنه کشتی ها، زیردریایی ها و دیگر وسایل آبی است. روش معمول و کلاسیک برطرف کردن این مشکل، صرف هزینه های هنگفت و استفاده از غواصان برای از بین بردن جلبک های روییده شده در بدنه این ادوات است که البته این روش به صورت دوره ای نیاز به تکرار دارد.
دستگاه ضد جلبک با برطرف کردن این مشکلات و ارسال امواج الکترومغناطیسی، اجازه رشد جلبک را گرفته و نیاز پاکسازی دوره ای برای از بین بردن جلبک را مرتفع خواهد کرد.
این دستگاه در حال حاضر بر روی شناورها و کشتی های استان بوشهر و گمرک بندرعباس آزمایش شده و نتیجه این آزمایش موفقیت آمیز بوده و در آینده نزدیک به مرحله تجاری سازی خواهد رسید.
دیگر مزیت این دستگاه نسبت به نمونه خارجی، قیمت بسیار پایین آن است به صورتی که می توان گفت قیمت این دستگاه در داخل کشور نصف قیمت نمونه های خارجی آن است که کمک شایانی به صنعت دریانوردی کشور به شمار می رود.
کد مطلب: 1388
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *