يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 20 Oct 2019
۰
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱

خودکفایی کشور در تولید چادر مشکی تا ۳ سال دیگر

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تا ۳ سال آینده در تولید چادر مشکی به خودکفایی خواهیم رسید.
خودکفایی کشور در تولید چادر مشکی تا ۳ سال دیگر
توليد ايرانی:وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شرکت دسترنج رضا بافت در استان قزوین اظهار داشت: ما در کشورمان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه نساجی، پوشاک و تولید پارچه داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.
رضا رحمانی گفت: در گذشته بخش عمده‌ای از نیاز بازار به محصولات نساجی از خارج کشور و از طریق واردات انجام می‌شد، که در بخش تامین چادر مشکی این رقم ۸۰ درصد مصرف این محصول را به خود اختصاص داده بود.

وی افزود: با توجه به اهمیت خودکفایی در این بخش شرکت دسترنج رضا بافت در این حوزه سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده و یکی از واحد‌های پیشرو ما در تامین مواد اولیه و تولید پارچه مخصوص چادر مشکی در کشور می‌باشد.
رحمانی ادامه داد: خوشبختانه واحد‌هایی از این دست که با همکاری دانشگاه‌ها و بخش‌های علمی کشور و شرکت‌های دانش بنیان قدم‌های بسیار خوبی در توسعه فناوری‌های لازم در این صنایع برداشته اند، در سطح کشور در حال افزایش هستند که مورد حمایت جدی ما قرار خواهند گرفت.
وزیر صمت خاطر نشان کرد: تولیدات شرکت دسترنج رضا بافت در محصول چادر مشکی، دارای کیفیت بسیار بالایی است و همتراز با تولیدات کشور‌های ژاپن و کره جنوبی می‌تواند بخش اعظمی از نیاز بازار مصرف این کالا را در کشور پوشش دهد.
رحمانی خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ریزی و زمان بندی انجام گرفته از سوی وزارت صمت، امیدواریم تا سه سال آینده در تولید چادر مشکی در کشور به طور کامل به خودکفایی برسیم.
کد مطلب: 13321
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *