سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 7 Jul 2020
۰
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷

تولید ۵۷۰ تن سبزی و صیفی در گلخانه‌های آبیک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۷۰ تن سبزی و صیفی در گلخانه‌های این شهرستان تولید شده است.
تولید ۵۷۰ تن سبزی و صیفی در گلخانه‌های آبیک
به گزارش توليد ايرانی؛ بیژن لطفی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: این میزان سبزی و صیفی در ۱۶ واحد گلخانه‌ای تولید شده است.
به گفته این مقام مسئول، این شهرستان ظرفیت تولید سالانه حدود هزار و ۵۳۰ تن انواع سبزی و صیفی را دارد.
وی اظهار داشت: از این تعداد واحد گلخانه‌ای، هشت واحد گلخانه تولید توت فرنگی با مساحتی حدود چهار هکتار و ظرفیت تولید فعال بیش از ۳۱۳ تن در سال و هشت واحد گلخانه تولید سبزی و صیفی شامل خیار، گوجه فرنگی، فلفل و... با مساحتی حدود ۶ هکتار و ظرفیت تولید فعال بیش از هزار و ۲۰۰ تن در سال، مشغول به فعالیت هستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک با تاکید بر اهمیت افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی گفت: توسعه و تجهیز کشت گلخانه‌ای با هدف صرفه جویی در مصرف آب، تولید و عرضه پایدار محصولات کشاورزی، ایجاد اشتغال به ویژه برای دانش آموختگان و متخصصان حوزه کشاورزی جزو اولویت های جهاد کشاورزی است.

لطفی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود سطح گلخانه‌های سبزی و صیفی شهرستان به حدود ۱۰ هکتار برسد که با توجه به وجود شرایط مناسب برای تولید محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان از جمله فراهم بودن شرایط مناسب فروش، نزدیکی به پایتخت و بازار مصرف، وجود نیروی کارشناسی خبره، بهره مندی بهره ‌برداران از آموزش‌ها و خدمات جهاد کشاورزی، بتوان شاهد ایجاد فرصت های مناسبی در این حوزه باشیم.

شهرستان آبیک در ۵۵ کیلومتری شرق قزوین واقع شده است.
کد مطلب: 11527
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *