شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ - 18 Jan 2020
۰
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰

سپرده ۲۲ میلیارد دلاری ایران نزد بانک ها و موسسات خارجی

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی میزان سپرده های ایران نزد بانک‌ها و مؤسسات مالی ۴۴ کشور دنیا در پایان سال ۲۰۱۸ را بیش از ۲۲میلیارد دلار اعلام کرد.
سپرده ۲۲ میلیارد دلاری ایران نزد بانک ها و موسسات خارجی
توليد ايرانی:بانک تسویه حسابهای بین‌المللی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد میزان سپرده‌های ایران نزد بانک‌ها و مؤسسات مالی خارجی در پایان سه‌ماهه چهارم 2018 برابر با آذر 97 بالغ بر 22.4 میلیارد دلار بوده است.
از کل سپرده‌های ایران نزد بانک‌ها و مؤسسات مالی خارجی در پایان سه‌ماهه چهارم 2018 بالغ بر 15 میلیارد دلار نزد بانک‌های خارجی و 7.4 میلیارد دلار نزد مؤسسات مالی غیربانکی قرار داشته است.
از سپرده 7.4 میلیارد دلاری ایران نزد موسسات مالی غیربانکی 5.7 میلیارد دلار نزد موسسات مالی غیربانکی و بقیه نزد موسسات غیرمالی بوده است.
بر اساس این گزارش تعهدات ایران در برابر بانک‌ها و مؤسسات مالی خارجی در پایان سه‌ماهه چهارم 2018 بالغ بر 1.7 میلیارد دلار بوده است. از این رقم 1 میلیارد دلار مربوط به تعهدات ایران در برابر بانک‌های خارجی بوده و 0.7 میلیارد دلار نیز شامل تعهدات ایران در برابر مؤسسات مالی غیربانکی بوده است.
از تعهدات 0.7 میلیارد دلاری ایران در برابر موسسات مالی غیربانکی 0.5 میلیارد دلار در برابر موسسات غیرمالی و بقیه در برابر موسسات مالی غیربانکی بوده است.
مقر اصلی بانک تسویه حسابهای بین‌المللی در شهر «بازل» در سوییس می‌باشد و گزارشهای آن تحت عنوان «بانکداری بین‌المللی و تحولات بازار مالی» چهار بار در سال منتشر می‌شود.
در این گزارش‌ها سپرده‌ها و تعهدهای مجموعه‌ای از بانکها و مؤسسه‌های مالی غیربانکی متعلق به 44 کشور دنیا که عمدتاً اروپایی هستند عرضه می‌شود.
 
کد مطلب: 11093
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *