شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - 25 Jan 2020
۰
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶

اوپک در فکر کاهش بیشتر تولید به خاطر حمایت از قیمت نفت است

به خاطر کاهش هفتگی قیمت نفت در نتیجه جنگ تجاری بین چین و آمریکا، به نظر می رسد اوپک به زودی باز هم تولید نفت را کاهش دهد.
اوپک در فکر کاهش بیشتر تولید به خاطر حمایت از قیمت نفت است
توليد ايرانی به خاطر کاهش هفتگی قیمت نفت در نتیجه جنگ تجاری بین چین و آمریکا، به نظر می رسد اوپک  به زودی باز هم تولید نفت را کاهش دهد.
 قیمت نفت هفته گذشته شاهد یک سقوط دیگر بود. نفت خام برنت  58.53 دلار و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 54.50 دلار فروخته شدند که به ترتیب 5.4 درصد و 2 درصد کاهش نشان دادند. این روند کاهش قیمت نفت باعث شد گزارشاتی از تماس عربستان سعودی با سایر تولید کنندگان اوپک در مورد توقف کاهش قیمت نفت منتشر شود.
 ادوارد بل، تحلیلگر کالا در گلوبال مارکتس در امارات گفت:« بازار نفت در حال حاضر به شدت بی ثبات است و دلیل اصلی آن جنگ تجاری آمریکا با چین است. فقط چند هفته تا آغاز اعمال عوارض بالاتر توسط آمریکا بر واردات چین  فرصت داریم که باعث کند شدن بیشتر رشد اقتصادی و پاسخ تلافی جویانه چین می شود».
بل گفت پاسخ اوپک به این تحولات می‌تواند کاهش بیشتر تولید یا فشار بیشتر بر تولید کنندگان برای تبعیت از قرارداد کاهش تولید باشد.
« خبرهایی منتشر شده که عربستان سعودی سعی می کند سایر تولید کنندگان را جمع کرده و اقدامی انجام دهند. این اقدام می‌تواند  کاهش تولید یا تشویق دیگران برای رسیدن به سهمیه شان طبق توافق کاهش تولید باشد. بیش از این کاری نمی توانند انجام دهند».
 برنار تانهاگن، تحلیلگر بازار نفت در ریستاد انرژی گفت با اعمال عوارض آمریکا  برکالاهای چینی در اول سپتامبر، تقاضای نفت 100 هزار تا 200 هزار بشکه در روز کاهش می یابد.
وی همچنین اضافه کرد تقاضای جهانی برای نفت خبرهای مثبت مثل کاهش هفتگی تعداد چاه های نفت آمریکا را جبران می کند. تعداد چاه های آمریکا در روز جمعه دوباره  کاهش یافت و از 770 به 764 رسید.
«ما انتظار داریم طی 4 هفته آینده ذخایر نفت خام آمریکا باز هم کاهش یابد و به حدود 5 میلیون بشکه در هفته برسد که بیشترین کاهش فصلی برای این زمان از سال است».
 آژانس بین‌المللی انرژی هم در گزارش ماهیانه خود دورنمای تقاضای نفت جهان را در 2019 و 2020 پایین آورده است.
 طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی رشد تقاضای نفت برای 2019 و 2020 کاهش یافته و به ترتیب به 1.1 و 1.3 بشکه در روز می رسد.
 
کد مطلب: 11080
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *